Get Adobe Flash player

Індивідуальний, природний темперамент людини помітний у всьому: в швидкості її мислення, темпі мови, в міміці, рухливості, манері спілкування. Маля народжується з успадкованим темпераментом, який не можна змінити, але можна навчитися контролювати. Темперамент обумовлений швидкістю та силою реакції нервової системи на подразники: на інтонацію матері, мокрі пелюшки, відчуття голоду, біль у шлунку тощо. Одне маля, відчувши дискомфорт, починає плакати, інше – обурено кричати, а третє – спокійно засинає, не звертаючи увагу на незручності. Сигнали про все, що відбувається, надходять у визначені ділянки мозку, збуджуючи їхню активність. Маленькі діти через незрілість мозку й відсутність соціального досвіду знаходяться цілком у владі вродженого темпераменту. Але дитина росте, засвоює уроки виховання, керується прикладом старших. Вона вчиться терпіти, виявляти силу волі чи, навпаки, відступати, тобто, опановує механізми, яким під силу впоратися із вродженим темпераментом.

Визначте тип темпераменту вашої дитини, щоб спілкуватися з нею без конфліктів і стресів.

Сангвінік

Він життєлюб й оптиміст, охоче ризикує і йде на компроміс, діловий та зібраний. Сангвінік чудово знаходить спільну мову з однолітками, швидко адаптується в незнайомому місці, миттєво засвоює нову інформацію. Він любить рухливі ігри, дуже допитливий. Швидко засинає й завжди просинається в гарному настрої. Покарання переносить легко, швидко про них забуває. Його мова насичена словами в найвищому ступені й супроводжується імпульсивними жестами. Це взагалі "найзручніший" для виховання темперамент. Однак, захопившись якоюсь справою, дитина не може правильно розрахувати сили, швидко втомлюється й часто змінює надокучливі заняття.

Виховуючи сангвініка, навчайте його терпінню і завзяттю, й стежте, щоб його оптимізм і життєрадісність не переросли в легковажність і непостійність.

Флегматик

Він дуже спокійний, повільний, стриманий, навіть мало емоційний, не любить ризикувати. Ця дитина любить спокійні ігри. Вона не буває лідером серед однолітків. Нову інформацію засвоює повільно, але назавжди. Довго адаптується до нововведень, змін не любить. А ось засинає швидко, спить спокійно, але просинається повільно й довго ходить млявий.

Намагайтеся розвити в дитині допитливість та ініціативність; прискорюйте її повільні темпи (в цьому вам допоможуть будь-які ігри на швидкість і спритність); показуйте їй приклад яскраво вираженої, емоційної поведінки: самі активно радійте й засмучуйтеся – дитина з часом навчиться проявляти такі ж емоції.

Холерик

Це невтомна, безстрашна, бешкетна дитина. Часто гарячкує та конфліктує. Нерідко відчуває страх і гнів, непередбачені ситуації сприймає важко. До зауважень ставиться спокійно, а ось фізичним покаранням чинить опір. Надає перевагу гучним іграм, баловству, постійно має потребу в глядачах і нових враженнях. Нову інформацію сприймає швидко і відразу забуває. Говорить голосно і швидко. До нового оточення звикає легко. А засинає дуже важко, й ніколи не вгадаєш, у якому настрої прокинеться.

Спробуйте зменшити швидкість руху дитини по життю, організовуючи зупинки й паузи; допомагайте обрати хобі, тоді фонтан дитячої бурхливої енергії буде використаний у пізнавальних цілях; займайте дитину спокійними іграми, що удосконалюють увагу й спостережливість; навчайте її обмірковувати рішення, розраховувати сили, завжди бути стриманою й наполегливою.

Меланхолік

Він боязкий, замкнений і не рішучий, хвилюється через дрібниці, дуже недовірливий і сентиментальний. нову інформацію засвоює дуже важко, весь час відволікається і швидко втомлюється. Рухається невпевнено, говорить тихо, але виразно. Як правило, його реакція є неадекватною силі подразника. Спати вкладається довго, засинає швидко, вранці легко встає. Дуже важко звикає до нових місць і тому не любить ходити в садок, у школу.

Меланхоліку потрібно вчитися самостійності й сміливості; йому не можна наказувати, робити категоричні звертання і негативні оцінки; із такою дитиною потрібно обговорювати побачене й почуте, акцентуючи увагу на позитивних моментах.

Авторизація

Відвідування

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
150
196
960
5118
827609
3.236.51.151
1
0
1

Авторські права 2012 @ ДНЗ "РОМАШКА" м. Березне, Рівненська область.

Усі права захищені. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.