Get Adobe Flash player

  DSCN4592Сенсорне виховання - це основа пізнання світу, першою сходинкою якого є чуттєвість. Успішність розумового, фізичного, естетичного виховання значною мірою залежить від того, наскільки  досконало дитина чує, бачить, відчуває оточуюче. 

   Вихователь першої молодшої групи "Калинка" Гаврушенко Н.І. націлює свою роботу з сенсорного розвитку саме на розвиток чуттєвості і заняття "Лисиччині пригоди" (колективний перегляд) побудувала теж по такому принципу: чує, бачить, відчуває.

Детальніше: Лисиччині пригоди

  DSCN4566Щоб сенсорний розвиток відбувався повноцінно, необхідне цілеспрямоване сенсорне виховання. Дитину треба навчити розглядати, слухати, обстежувати на дотик, тобто сформувати в неї практичні дії.

   Проте побачити предмет, обстежити його дотиком недостатньо - необхідно визначити співвідношення виявлених властивостей і якостей даного предмета із властивостями інших предметів.

   Саме ці якості розвивала у своїх малят вихователь першої молодшої групи "Родзинка" Одарчук О.Є. під час колективного перегляду заняття "Весела подорож".

Детальніше: Весела подорож

   DSCN4528Цікавий, яскравий демонстраційний та роздатковий матеріал підібрала на колективний перегляд заняття вихователь першої молодшої групи "Барвінок" Трохлюк Людмила Андріївна, а саме: казкова парасолька, площинні геометричні фігури різних кольорів (круги, квадрати, трикутники); різноколірна доріжка з вирізаними геометричними фігурами; матеріали до гри "Кольоровий дощик"; прищіпки різного кольору і довжини; сонечко сумне і веселе без промінчиків, хмаринка, травичка, кружечки для квіточок; ящик для гри з піском, качка з каченятами; аудіозапис пісні В.Сороки "Веселі парасольки"; запис казки Зайчика; кольорові кульки.

   Малята із задоволенням грали в цікаві дидактичні ігри, виконували завдання "казкової парасольки" та отримували в ігровій формі нові знання.

Детальніше: Дива з парасольки

    DSCN4536Що менша дитина, то більше значення в її житті має чуттєвий досвід. На другому-третьому році життя, дитина вже готова засвоювати сенсорні еталони, тобто вчитися правильно розрізняти й називати властивості предметів. Вона починає накопичувати уявлення про величину, форму, колір та інші властивості предметів.

    Саме це відбувалося під час колективного перегляду корекційно-розвиткового заняття вчителя-дефектолога Кошкіної О.Є. в першій молодшій групі "Полісянка". Педагог створила ігрові ситуації та вправи зі спеціальною метою. Таким чином, діти  мимовільно освоюють прийоми групування і класифікації. поняття відношення і залежностей між предметами за величиною, формою, кольором, розташуванням у просторі.

   Отже, сенсорний розвиток нерозривно пов"язаний з різними видами діяльності.

Детальніше: Комахи навесні

   DSCN4601Вихователь середньої групи "Майстриня" Максимова Людмила Миколаївна під час колективного перегляду сюжетно-рольової гри "Ми - юні волонтери" формувала уявлення дітей про діяльність волонтерів; дала поняття "волонтер", "добровільна допомога"; вчила розвивати спільну діяльність; вміння взаємодіяти з іншими дітьми; навчала дітей реалізації ігрового задуму; вміння самостійно створювати ігрову обстановку для задуманого сюжету; виховувала самостійність, небайдужість, бажання розуміти та допомагати, любов до своєї Батьківщини.

Детальніше: Сюжетно-рольова гра. Ми - юні волонтери.

     DSCN4555Під час колективного перегляду логопедичного заняття з дітьми старшого дошкільного віку "Подорож до країни чистої вимови" вчитель-логопед Шпоняк Вікторія Анатоліївна поставила та виконала разом з дошкільнятами корекційно-навчальну мету: закріпила  правильну вимову звуків, зокрема "р" в позиції від "г", "д"; формувала навички звукоскладового аналізу і синтезу; корекційно-розвивальну мету: формувала граматичну будову мовлення, виразність, плавність; збагачувала словниковий запас на матеріалі дидактичних ігор; корекційно-виховну: активізувала вільне спілкування, самоконтроль, доброзичливість і співпрацю.

Детальніше: Логопедичне заняття "Подорож до країни чистої вимови"

Авторизація

Відвідування

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
30
148
1424
450
965178
3.233.219.103
2
0
2

Авторські права 2012 @ ДНЗ "РОМАШКА" м. Березне, Рівненська область.

Усі права захищені. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.